2018-08-20, godzina
imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Krótka historia LKS Spisz Krempachy


Siatkarze lat 70-tych            Złote lata piłki siatkowej          
Ludowy Klub Sportowy

LZS założono w 1948r i w prymitywnych warunkach uprawiano siatkówkę na boisku plebanii, następnie na boisku nowo wybudowanej szkoły podstawowej. W Łęgu na polu Gmińskim wykonano stadion lekkoatletyczny, były też boisko do piłki nożnej i pilki siatkowej. Uprawiano również inne dyscypliny jak.: lekka atletyka, biegi przełajowe, strzelanie sportowe a zimą - biegi i skoki narciarskie, tenis stołowy. W latach 1960-61 w Gliniku(dziś hurtownia-piekarnia) wyplantowano teren po byłej cegielni. Były tam boiska do szczypiorniaka, pilki siatkowej, bieżnia 60m , skok w dal w zwyż. Jednak zbyt silny wiatr skutecznie odstraszał sportowców do korzystania z tego boiska. Pomimo klepiska woleli grać obok szkoły.

Na szersze wody nasz sport wypłynął w latach 70-tych ub.w. gdy prezesem zostaje Józef Pietraszek - Kasperus a siatkówka zostaje dominującą dyscypliną. "Zawojowaliśmy pół Polski, nasza drużyna LZS SPISZ Krempachy należała do najlepszych w powiecie nowotarskim, wielokrotnie reprezentowaliśmy klub Gorce N.Targ oraz rezerwy Hutnika Kraków, wygrano puchar Spartakiady CRZZ". W 1971r nawiązano współpracę ze słowackim klubem TJ Slavoj Spiska Bela, współpraca trwała aż do 1996r, organizowano coroczne rozgrywki o Puchar Spisza (22 lipca))w którym udział brały najlepsze zespoły powiatu nwotarskiego.

W 1997 nastąpiła zmiana pokoleń, nowy zarząd złożony z byłych siatkarzy utworzył sekcję piłki nożnej, wydzierżawiono w Łęgu teren rekreacyjny, wybudowano dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie, boisko do piłki siatkowej. Wysiłkiem całego spoleczeństwa w 2000 r. wybudowano amfiteatr z szatniami dla zawodników, doprowadzono asfaltową drogę z funduszy Sołectwa. LKS z kosztów własnych doprowadził linię energetyczną do amfiteatru. W 2004 r. L.Z.S. dostaje nowy status Klub L.K.S. Spisz Krempachy a sportowo pnie się coraz wyżej po szczeblach podhalańskiej ligi piłkarskiej.

W 2005 r.za wzorową organizację imprez sportowych, klub zostaje doceniony, powiat przyznaje nam organizację imprezy rangi ogólnokrajowej. LKS SPISZ jest gospodarzam meczu pomiędzy reprezentacją Podhala a rezerwami krakowskich klubów Cracovii i Hutnika.

Rok 2006 należy uznać za udany, gdyż zdobyliśmy I miejsce w rozgrywkach o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ, w lidze byliśmy na górze tabeli. W sezonie jesień -2006 w ostatnim meczu straciliśmy pozycje lidera kl.B Wschód. Klub posiada własne zaplecze w sekcjach młodzieżowych juniorów i trampkarzy oraz drużynę siatkarzy, która rozgrywa mecze na hali Gorce w N.L.P.S. Zimą drużyny trenują na hali w pobliskim gimnazjum a także rozgrywają mecze w WDK w tenisie stołowym.


    Prezes w latach 70-95-JPietraszek     Herb     Prezes LKS F.Tomaszkowicz


15.11.2006   F.P.


Zebranie sprawozdawczo wyborcze LKS SPISZ KREMPACHY – 12.03.2011 r.
Komisja Rewizyjna i zebranie udzieliło absolutorium ustępującemu zarządowi z działalności sportowej i finansowej za ub. kadencję. W jawnych wyborach ukonstytuował się nowy zarząd w składzie.:

 • - Prezes Zarządu LKS SPISZ - Walenty Pietraszek - ul. Kamieniec
 • - wiceprezes - Mirosław Kaczmarzyk - ul. Na Równi
 • - wiceprezes - Dominik Surma - ul. Na Równi
 • - skarbnik - Franciszek Moś - ul. Krótka
 • - sekretarz - Tomasz Krzysztofek - ul. Słoneczna

  Komisja Rewizyjna:
 • - przewodniczący - Józef Pacyga - ul. Na Równi
 • - członek - Daniel Gryguś - ul. Polna
 • - członek - Andrzej Bizub - ul. Długa
 • Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od InternautĂłw. Mogą to być teksty, reportaĹźe, czy foto-relacje.
  Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
  Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

  Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

  Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
  AdminPanel
  Kontakt

  dursztyn-spisz.pl tatrzanskibs.pl
  dursztyn.ugnowytarg.pl
  nowotarski.pl
  nowabiala.com
  www.spisskastaraves.sk
  www.fotografie.nowytarg.pl
  janpaluch@o2.pl
  mok.nowytarg.pl
  http://www.malopolskie.pl/
  www.gim.krempachy.szkolnastrona.pl
  adamkokot.pl
  trybsz.agrowczasy.com
  tsp.org.pl
  http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
  http://www.folklorfest.sk/
  spisz.org
  Czarna GĂłra
  Dursztyn
  Falsztyn
  Frydman
  JurgĂłw
  Kacwin
  Krempachy
  Łapszanka
  Łapsze Nişne
  Łapsze Wyşne
  Niedzica
  Nowa Biała
  Rzepiska
  Trybsz


  Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

  Created by    gb