2018-12-19, godzina
imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

III Memoriał im. Franciszka Tomaszkowicza. (zdjęcia). X Festyn Krempaski - „ Ej, nasyj wesołości.., ej, kozdy nom zozdrości”

data: 27.08.2013 20:36 / odwiedzin: 1473 / Franciszek Pacyga

Już po raz dziesiąty krempaszanie zorganizowali na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Łęgu Wielki Festyn Krempaski, imprezę kulturalno rozrywkową dla mieszkańców  a jej organizatorem Rada Sołecka a pomagała  była bez wyjątku cała wieś.

W tym roku z powodu zmiany terminu, zbiegło się z organizowanym III Memoriałem im. Franciszka Tomaszkowicza. O godz. 9.00  Mszę świętą  odprawiono w intencji zmarłego sportowca i działacza Franciszka oraz  jego rodziny.

O godz.10.00  Odbyło się złożenie wiązanek kwiatów  i zniczy na grobie zmarłego Franciszka Tomaszkowicza przez delegację: sołtysa , radę sołecką, radnych, LKS, LOK i zaproszonych sportowców z TJ Slavoj Spiska Biała oraz rodzinę zmarłego.

O godz. 11.00  Odbyło się rozpoczęcie meczu  siatkówki  na boisku trawiastym pomiędzy LKS Spisz Krempachy a zaproszonym  zespołem TJ Slavoj Spiska Biała(Słowacja). Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1(25:14, 25:23, 23:25, 25:23).  Najlepszym atakującym został Wojciech Surma. Rozdanie nagród i ogłoszenie wyników odbyło się podczas festynu na scenie amfiteatru.

O godz. 13.00  Nastąpiło rozpoczęcie turnieju piłkarskiego, w którym wystąpiły trzy miejscowe drużyny: Odlboye Spiszu, Seniorzy , Juniorzy oraz Wicher Dursztyn. Zwycięzcami zostali gospodarze, czyli Seniorzy LKS Spisz,2) Juniorzy ,3) Wicher Dursztyn, 4) Oldboye Spiszu. Najlepszy napastnikiem został Daniel Mroszczak, najlepszym bramkarzem został Bartłomiej Krzysztofek. Nagrody, puchary i dyplomy przekazano podczas trwania festynu.

O godz. 14.OO  Uroczyste rozpoczęcie Festynu Krempaskiego na scenie amfiteatru, którego dokonał sołtys wsi Józef Pietraszek przy dźwiękach Orkiestry dętej, która także wykonała okazjonalny koncert .  Imprezę dowcipnie i z dodatkiem mocnej porcji humoru gwarą krympaską  bezbłędnie  w tym roku prowadził sam Jakub Surma.  Festyn swoją obecnością zaszczycił wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch, który powiedział że w Krempachach czuje się doskonale.    

Na scenie  zaczęły się występy i popisy taneczne  najmłodszych z zespołów  działających przy WDK, tj. Karmelki, Mrówa, Jaworinki, Zielony Jawor, zaśpiewały też solistki Natalia Sobolak i Magda Moś.  Kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich  zaśpiewały znane „Prziśpiywki”, jak przypomniał sołtys nasze koło na razie prowadzi z konkursie  na Najlepsze  KGW oraz zachęcił do głosowania esmesowego. Gospodynie prowadziły też stoisko ze smacznymi posiłkami regionalnymi.  

Konkurencje taneczne przeplatały się z konkurencjami sportowo-sprawnościowymi w trzech grupach wiekowych. Rozpoczęto od ręcznego cięcia kloca drewna(rzezanie) (mężczyźni), poprzez jazdę na rowerze na czas(dzieci), wbijanie gwoździ(kobiety), rozwijanie węża  strażackiego(dzieci), rzucanie hula hopem(dzieci, rzutki do tarczy(kobiety), podnoszenie drewnianego kloca(mężczyźni), dojenie sztucznej krowy(pary), wyciskanie siłomierza(kobiety i mężczyźni). W konkurencjach siłowych  w wyciskaniu najlepszą kobietą okazała się Maria Krzysztofek a  w finałowej konkurencji przeciągania samochodu strażackiego po raz drugi zwycięzcą został Darek Bizub z Frydmana.

Najlepsi w każdej konkurencji zostali obdarowani wartościowymi rzeczowymi nagrodami ufundowanymi przez   Radę Sołecką oraz Urząd Gminy Nowy Targ, zaś nad sprawnym nagradzaniem czuwała Maria Krzysztofek dyr. WDK.  Nad sprawnym przebiegiem konkurencji sportowych czuwało trio nauczycieli  J.Pierzga, D.Surma. E.Brzyzek.

Imprezę ze wszech miar udaną zakończyła zabawa ludowa na której przygrywał miejscowy zespół Sprytni. Pogoda dopisała, chociaż temperatura wyraźnie spadła, czym ostudziła spożycie zimnych napojów, za to  chętnie spożywano gorące kiełbaski w dobrze zaopatrzonym  bufecie obsługiwanym przez strażaków. Nagłośnienie festynu z powodzeniem realizowali Michał&Piotrek. Wesołe miasteczko dla najmłodszych  zabezpieczyła firma Kowalczyk z Mizernej.

Organizatorzy dziękują wójtowi Janowi Smarduchowi za pomoc w organizacji i udział w X Festynie, dziękują także sponsorom za wsparcie finansowe a mieszkańcom za liczny udział w zabawie.   Organizatorem jak co roku, były wszystkie organizacje społeczne działające na terenie Krempach bez wyjątku.

Wszystkie zdjęcia z imprezy  można oglądać  na www.krempachy.espisz.pl.

Tekst i zdjęcia Franciszek Pacyga oraz Jan Krzysztofek, Kasia Kaczmarczyk.

Sprawdzone zabiegi, czyli jak szybko i skutecznie oczyœcić twarz - Nowy Targ
zobacz rĂłwnieĹź


zdjecia

Obszerniejsza galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się  tutaj 

dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

dursztyn-spisz.pl foto.ntarg.pl
lapszenizne.pl
nowotarski.pl
http://www.malopolskie.pl/
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
gold-fotografia.pl
www.spkrempachy.szkolnastrona.pl
http://gimpress.c0.pl/
http://podtatranskenoviny.delphi.sk/
nowabiala.com
mok.nowytarg.pl
rogoznik.bnx.pl
tatrzanskibs.pl
tsp.org.pl
ospfrydman.republika.pl
www.spisskastaraves.sk
Czarna GĂłra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
JurgĂłw
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Nişne
Łapsze Wyşne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb