2018-12-19, godzina
imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Krempachach podsumowała roczną działalność

data: 14.01.2018 10:27 / odwiedzin: 373 / Franciszek Pacyga

W dniu 5 stycznia br. Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Krempachach podsumowała roczną działalność, podliczyła stan finansowy kasy ( tzw. Rachunki), zaplanowała wydatki na rok bieżący.

ORKIESTRA DĘTA  -  PODSUMOWANIE  DZIAŁALNOŚCI  MUZYCZNEJ - za  2017 rok

Rok 2017 obchodzono uroczyście jako Jubileusz „90 – lecia założenia Orkiestry Dętej OSP * 1927 - 2017”.
Do organizacji uroczystości przyczynili się wszyscy członkowie orkiestry, organizacje wiejskie i poszczególni mieszkańcy.

Na wniosek zarządu Orkiestry i zarządu OSP przyznano członkom i weteranom orkiestry złote, srebrne i brązowe odznaki „Za Zasługi dla OSP”, zaś dla wszystkich członków dyplomy.

W dowód uznania dla naszej organizacji społeczność Krempach, w tym Sołtys i Rada Solecka zakupiła nowy instrument tenor-horn oraz list gratulacyjny ze statuetką. Pozostałe wiejskie organizacje Wspólnota Urbarialna i Leśna, Rada Parafialna, LOK, LKS, Tow. Słowaków, WDK i Zielony Jawor wystosowały listy gratulacyjne i wpisały się do księgi pamiątkowej nie szczędząc grosza.

W dowód uznania za społeczne zaangażowanie orkiestry Gmina Nowy Targ i Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej zakupił nowy instrument trąbkę – b oraz wystosował list gratulacyjny. Kapelmistrz i instruktor muzyczny zostali wyróżnieni indywidualnie.

W dowód uznania za społeczne zaangażowanie dla Towarzystwa Słowaków w Polsce, zakupiło nowy instrument klarnet – b, wraz z kwotą na zakup w sklepie muzycznym, wystosowało list gratulacyjny wraz dyplomem  i statuetką.

Byli członkowie orkiestry, obecnie przybywający w Ameryce szczególnie rodzina Tomaszkowiczów oraz inni krajanie krempaszanie  z USA i Kanady przekazali indywidualne znaczne sumy pieniężne na potrzeby orkiestry, natomiast  rodzina Łojek  z USA zakupiła nowy instrument trąbkę-b. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Tak jak przed 90 laty, przy zakładaniu orkiestry, mieszkańcy Krempach i zaproszeni goście licznie zgromadzili się na naszej uroczystości, wpisali  się do księgi pamiątkowej nie szczędząc środków finansowych.  Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Ogółem z okazji Jubileuszu 90 – lecia Orkiestra wzbogaciła się więc o cztery nowe instrumenty oraz środki  finansowe, które zostaną przeznaczone na remonty instrumentów dętych, zakup odzieży, zeszytów nutowych i drobiazgów muzycznych i bieżącą działalność.

W roku  2017 tak jak i w poprzednich próby odbywały się w soboty wieczorem lub w niedzielę po mszach. Skład na próbach wynosił od 4 do15 osób, na występach od 10 do 25 osób. Występy; urocz. kościelne -13, pogrzeby – 12, urocz. wiejskie i inne – 10.  Kontynuowany jest kurs muzyczny młodzieży, sponsorowany przez GOK. Stan osobowy kursu wynosi 8 uczniów. Poziom nauki zależy od poszczególnego ucznia. Szkoda że po zakończeniu kursu, część młodzieży przestaje być aktywna, bądź rezygnuje z członkostwa w orkiestrze.

Po 50 latach grania  ze względu na stan zdrowia, na klarnecie zaprzestał  praktykować  prowadzący dotychczas orkiestrę . Czas na dobrą zmianę w naszej orkiestrze.

5 stycznia 2018 roku.                                                 Franciszek Pacyga

Sprawdzone zabiegi, czyli jak szybko i skutecznie oczyci twarz - Nowy Targ
zobacz również


zdjecia
dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

dursztyn-spisz.pl foto.ntarg.pl
tsp.org.pl
http://www.folklorfest.sk/
http://podtatranskenoviny.delphi.sk/
www.gim.krempachy.szkolnastrona.pl
dursztyn.ugnowytarg.pl
tatrzanskibs.pl
podhale24.pl
adamowski.com.pl
nowotarski.pl
janpaluch@o2.pl
lapszenizne.pl
sz.c0.pl
http://www.malopolskie.pl/
mok.nowytarg.pl
www.fotografie.nowytarg.pl
Czarna Góra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
Jurgów
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Niżne
Łapsze Wyżne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb