2018-12-19, godzina
imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Koncert Noworoczny w wykonaniu zespołu regionalnego Zielony Jawor

data: 31.01.2018 16:56 / odwiedzin: 849 / Franciszek Pacyga

            Corocznie w styczniu  krempaski Zespół Regionalny Zielony Jawor  zaprasza mieszkańców i gości na Koncert Noworoczny, podczas którego podsumowuje działalność kulturalną za ubiegły rok. Podobnie były i tym razem.

            Już dużo przed czasem kompletnie zapełniła się sala widowiskowa mieszkańcami żądnymi wrażeń artystycznych.  Mieszkańców i zaproszonych gości przywitała Marcelina Wnęk, córka kierownik i choreograf zespołu Marii Wnęk, która z powodu przepracowania straciła głos.

            Swoją obecnością zaszczycili  m. in:  Starosta Nowotarski Krzysztof Faber, Wiesław Parzygnat Przewodniczący Rady Gminy Nowy Targ, Maria Chowaniec z GOK w Łopusznej, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku  z Nowego Targu, Józef Pietraszek – sołtys wsi z małżonką Zofią, przedstawiciele Rady Sołeckiej i Wspólnoty Urbarialnej, kierownik WDK Maria Krzysztofek,  liczne grono dziennikarzy i mediów internetowych oraz licznie zebrani mieszkańcy Krempach i  sąsiednich miejscowości.

            Zgodnie z programem koncertu wystąpili; Kapela dziecięca z kolędami i melodiami spiskimi, grupa Maluszki z kolędą Gdy się Chrystus rodzi, oraz programem Zabawy i tańce spiskie, grupa Mali Toniecnici wykonała tańce spiskie Hoja hoja, Marcelina i Kuba Swok wykonali przyśpiewki krempaskie, zaś grupa Młody Jawor odtańczyła Tańce węgierskie.

            Gwoździem programu była teatralna scenka rodzajowa Asynterka (pobór do wojska) w wykonaniu członków zespołu Zielony Jawor. Czas akcji to koniec XIX wieku, kiedy to przychodzi rozkaz na Spisz o poborze do armii Cesarza Franciszka Józefa. Każdy broni się jak może przed pójściem do wojska, gdzie trzeba było służyć wiele lat, albo można było szybko zginąć. Co bogatsi gazdowie starali się wykupić swoich synów, biedni imali się różnych sposobów. Oto jeden z nich. Komedia w dwóch aktach, lekka, przyjemna z duża dawką dobrego humoru.
            Wystąpienie artystów amatorów zakończyło się wielkim sukcesem i brawem od publiczności, która zaśpiewała dla artystów i p. Marii Wnęk gromkie Sto lat.

            Podziękowanie dla zespołu Zielony Jawor na ręce choreograf p. Marii Wnęk za promocję  Krempach, gminy, powiatu i Małopolski, złożyli  Starosta Nowotarski Krzysztof Faber, Wiesław Parzygnat, Maria Chowaniec, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  sołtys Józef Pietraszek.

              Gospodarz całego zamieszania Maria Wnęk umęczonym głosem  podziękowała uczestnikom koncertu za tak liczne przybycie i rodzicom za posyłanie maluchów i młodzieży na próby zespołu, miejscowym krawcowym za uszycie wszelkiego rodzaju strojów i kostiumów scenicznych.  Całość wydarzeń i kolejność występów na scenie przedstawiała Marcela Wnęk, nagłośnienie sali z dobrym skutkiem trzymał na wodzy Michał  Krzysztofek. Scenografię do spektaklu, oprawę muzyczną wykonały Dominika, Adriana i Marcelina Wnęk wraz z członkami zespołu.

             W kuluarach można było nabyć materiały promocyjne, kalendarz zespołu, ozdoby i wykonane przez członków zespołu oraz wpisać się do książki pamiątkowej a także wspomóc finansowo poczynania zespołu.

            Działalność krempaskiego Domu Kultury jest oparta na dobrych podstawach, którymi są praca z młodzieżą oraz częste próby i występy w szerokim świecie naszych zespołów, nad  którymi  pieczę sprawuje kierownik Maria Krzysztofek.

Tekst i zdjęcia Franciszek Pacyga. 27.01.2018 r.

Sprawdzone zabiegi, czyli jak szybko i skutecznie oczyci twarz - Nowy Targ
zobacz również


zdjecia

Obszerniejsza galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się  tutaj 

dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

dursztyn-spisz.pl adamkokot.pl
www.spkrempachy.szkolnastrona.pl
nowotarski.pl
www.gim.krempachy.szkolnastrona.pl
mok.nowytarg.pl
http://gimpress.c0.pl/
http://podtatranskenoviny.delphi.sk/
www.spisskastaraves.sk
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
dursztyn.ugnowytarg.pl
ugnowytarg.pl
rogoznik.bnx.pl
spisz.org
http://zorfrydman.futbolowo.pl/
nowytarg.sk
foto.ntarg.pl
Czarna Góra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
Jurgów
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Niżne
Łapsze Wyżne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb