2018-08-17, godzina
imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Zebranie Sprawozdawcze Wspólnoty Urbarialnej za 2017 rok

data: 01.02.2018 21:38 / odwiedzin: 596 / Franciszek Pacyga

W dniu 2 lutego 2018 r.  w WDK odbyło się Zebranie Sprawozdawcze Wspólnoty Urbarialnej i Konfesasorskiej z działalności za 2017 rok. Z powodu niepełnego kworum, zebranie odbyło się w drugim terminie.

 

Udziałowców i zaproszonych gości przywitał  prezes Dariusz Kalata. Sekretarzem zebrania wybrano Grzegorza Tomaszkowicza a zebraniu przewodniczył Emanuel Brzyzek.

 

Sprawozdanie z działalności za rok ubiegły odczytał sekretarz Grzegorz Tomaszkowicz.

Działalność Wspólnoty Urbarialnej i Wspólnoty Konfesasorskiej w ubiegłym roku tak jak w poprzednie lata kierowała się na;  sprzedaż pastwisk, zasadzenie nieużytków i lasów zakupionymi sadzonkami,  sprzedażą posusza i wykrotów leśnych, dzierżawą posesji i placów. Przeznaczono teren Wspólnoty na wykonanie ścieżki – drogi rowerowej w polu Mylyrz. Wykonano nowe dwie ławki do remizy OSP.

Do działalności kulturalno - gospodarczej z pożytkiem dla całej wioski należy wymienić; wsparcie finansowe dla zespołu Zielony Jawor i orkiestry dętej, wynagrodzenie palacza w remizie, bębniarza oraz wynagrodzenie zarządu Wspólnoty i koszt Walnego Zebrania. Organizacyjnie zarząd uprawomocnił nowy Statut Wspólnoty Urbarialnej oraz założył konto bankowe rozliczeniowe.

 

Sprawozdanie finansowe odczytał skarbnik Franciszek Surma .

Sprawozdanie Komisji rewizyjnej  o zgodności prowadzonej dokumentacji i rachunkowości odczytał  Julian Łukasz. Komisja nie stwierdziła nieprawidłowości.

 

Do zarządu wpłynęły listy odnośnie:

-           Od Teresy i Andrzeja Zygmund, odnośnie zamiany działki tzw. „Kalotów Brzyzek”  w Kamieńcu, własności Wspólnoty na prywatne działki Pod Kosarami.

-           Od Dominika  Pietraszka, prezesa Fundacji Tradycja, odnośnie obniżenia stawki        dzierżawy oraz wniesienia aneksu do umowy dzierżawy terenu amfiteatru z 5-ciu na        10 lat. Zebranie przegłosowało, że po wpłaceniu zaległości finansowych, zarząd     przystąpi do ustalenia aneksu do umowy dzierżawy i przedłużenia tejże.
-           Zarząd zaproponował  a zebranie przegłosowało aby całoroczny dochód uzyskany z     dzierżaw i sprzedaży drzewa             przeznaczyć na inwestycje, czyli zasadzanie lasów z            pożytkiem dla przyszłych pokoleń.

 

W dyskusji omówiono jeszcze; Zachodzi potrzeba założenia Ksiąg Wieczystych dla Wspólnoty i wykonania zadań geodezyjnych. Podniesienie stawek dzierżawy o sto procent. Obsadzać lasy drzewkami mieszanymi iglastymi i liściastymi. Wszystkie tematy przegłosowano pozytywnie zdecydowaną większością obecnych na zebraniu.

Na tym zebranie sprawozdawcze zakończono.
1.02.2018 r. F.P.

Sprawdzone zabiegi, czyli jak szybko i skutecznie oczyci twarz - Nowy Targ
zobacz również


zdjecia

Obszerniejsza galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się  tutaj 

dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

dursztyn-spisz.pl http://podtatranskenoviny.delphi.sk/
mok.nowytarg.pl
foto.ntarg.pl
http://www.folklorfest.sk/
ospfrydman.republika.pl
www.spisskastaraves.sk
nowytarg.sk
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
spisz.org
goral.info.pl
www.gim.krempachy.szkolnastrona.pl
www.fotografie.nowytarg.pl
tatrzanskibs.pl
janpaluch@o2.pl
nowabiala.com
http://gimpress.c0.pl/
Czarna Góra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
Jurgów
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Niżne
Łapsze Wyżne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb