2018-11-18, godzina
imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Koncert świąteczny charytatywny dla chorego nauczyciela

data: 27.12.2017 09:29 / odwiedzin: 909 / Franciszek Pacyga

Po raz drugi w tym roku kameralny barokowy kościół parafialny pw. św. Marcina w Krempachach gościł artystów przez wielkie A. W sierpniu odbył się koncert z cyklu Barok na Spiszu, w którym wystąpili artyści z Włoch. Teraz w okresie świąt Bożego Narodzenia  wystąpił zespół pochodzący  z Krakowa. Szeroko nagłośniony w mediach koncert zgromadził licznie parafian i przyjezdnych, kościół pękał w szwach.

Koncert charytatywny przed kościołem wiązanką kolęd rozpoczęła Orkiestra Dęta OSP. Właściwy koncert odbył się wewnątrz jednego z najmniejszych kościołów na Spiszu a wykonawcami byli muzycy zespołu Les Deboucheurs. Zespół  ten łączy style muzyczne folku francuskiego z jazzem , muzyką żydowską i gipsy oraz muzyką filmową i wykonał następujące utwory; La Foule, Chat pitre, En rose, Flambe montalbanaise, Tangaria, Spleen, Autumn leaves, Minor swing, Indifference, Someday my prince will come, Libertango.
Skład zespołu stanowią: Dominik Pietraszek (pochodzący z Krempach)  – skrzypce, Jakub Hubicki – akordeon, Szymon Kozikowski - gitara klasyczna, Kacper Baca – kontrabas.
Każdy wykonany utwór był nagradzany gromkimi brawami, co nie często się zdarza w naszych kościołach.

 

Do świątecznej atmosfery repertuarem kolęd zebranych  słuchaczy przywróciła Schola, chór dziewczęcy założony i prowadzony przez wiele lat przez nauczyciela Józefa Pierzgę, dla którego ten koncert zorganizowano.

Pan Józef Pierzga, to wieloletni pedagog Wychowania Fizycznego i Muzyki, opiekun wszystkich uzdolnionych dzieci, który wszczepił  w wychowanków zamiłowanie do muzyki i sportu na przełomie ostatniego pokolenia. Współtwórca krempaskiego LOK-u, po prostu fantastyczna osoba. Przed laty z zaangażowaniem walczył o kulturalny rozwój naszej wsi, dzisiaj osłabiony chorobą walczy o życie.

Dlatego zrodził się pomysł o zorganizowanie dzisiejszego koncertu. Sama obecność na koncercie świadczy o tym, że mieszkańcom los pana Józefa leży na sercu, tym bardziej w okresie świątecznym. „Bo co jest człowiek warty, choćby i bardzo bogaty, który przejdzie obok słabszego nie wzruszając swojego?  Nie przegapmy więc chwili i tak jak nas starsi uczyli – kto daje, temu Pan Bóg daje”.

 

Jako ostatni z artystów wystąpił młody skrzypek Dawid Pietraszek, który w porywającym stylu wykonał Czardasza Montiego.

 

Po zakończeniu koncertu przed kościołem wolontariuszki zbierały do puszek wolne datki na potrzeby leczenia pana Józefa.

Organizator zapewnił także dla wszystkich zebranych ciepłe napoje i posiłek, które serwowano w remizie.

Organizatorem charytatywnego koncertu była Fundacja Tradycja, założona przez Franciszka Pietraszka w celu kultywowania tradycji Małych Ojczyzn. Wsparcia udzielić można osobiście do puszki lub na konto bankowe : Fundacja TRADYCJA, Krempachy nr rachunku: 75 1090 1838 0000 0001 3563 41 02.

Gospodarzem świątecznego koncertu był ks. prob. Dariusz Ostrowski oraz Walenty Brzyzek - kościelny, zebranych przywitał i  koncert prowadził Józef Lorenc, naświetlenie i nagłośnienie przygotował Michał Krzysztofek,
bufet zaopatrzył organizator i bezimienne osoby. Obecna była TVPodhale oraz liczne portale internetowe.zdjecia

Obszerniejsza galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się  tutaj 

dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

dursztyn-spisz.pl www.gim.krempachy.szkolnastrona.pl
http://zorfrydman.futbolowo.pl/
http://podtatranskenoviny.delphi.sk/
foto.podhale.pl
ospfrydman.republika.pl
ugnowytarg.pl
adamkokot.pl
gold-fotografia.pl
http://www.folklorfest.sk/
trybsz.agrowczasy.com
nowotarski.pl
foto.ntarg.pl
spisz.org
mok.nowytarg.pl
lapszenizne.pl
http://gimpress.c0.pl/
Czarna Góra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
Jurgów
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Niżne
Łapsze Wyżne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb