2018-11-18, godzina
imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Parafialne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze

data: 07.01.2018 12:21 / odwiedzin: 749 / Franciszek Pacyga

            Na początku zebrania wystąpiła ze świątecznym programem Wspólne kolędowanie Grupa Misyjna pod wodzą dk Szymona a dochód z kapelusza jest przeznaczony jest dla Misji Katolickich na Wschodzie.

            Zebranych na sali przywitał  Przew. Rady Parafialnej Józef Pietraszek. Sekretarzem zebrania sala wybrała Marię Krzysztofek.   Sprawozdanie z działalności za 201 7r. wygłosił Przewodniczący Ekonomicznej Rady Parafialnej a zarazem Sołtys wsi Krempachy Józef Pietraszek.

            Ze sprawozdania w skrócie wynika ,:  Rok 2017 w naszej parafii był  poświęcony pracom przy wymianie oblachowania i remoncie dachu przy kościele św. Walentego. Dzięki hojności parafian imiennych i bezimiennych z  Krempach oraz zamieszkałych w dalekiej Ameryce, udało się wypłacić należność wykonawcy za dobrze wykonaną pracę bez zadłużenia. Dotacja od wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wyniosła 90 tys. złotych. Całkowity koszt remontu dachu wyniósł 266 558 zł.
            W miesiącu maju parafia wzbogaciła się o nowa kapliczkę  wybudowaną w 100 – setną rocznicę Objawień Fatimskich, której fundatorami są Barbara i Karol Paluchowie a fundatorami figurki M. B. Fatimskiej zaś Helena i Walenty Grygusiowie.  Podziękowanie także dla bezimiennych wykonawców robót budowlanych i stolarskich przy kapliczce.
            Ekonomiczna Rada Parafialna składa podziękowania za bezinteresowną pracę  na rzecz parafii  dla Karola Palucha, Ryszarda Hornika, Piotra Długiego oraz wielu nie wymienionym  parafianom, który nie szczędzili czasu i własnego sprzętu. Podziękowanie kierowane jest także do członków Rady Parafialnej za osobiste wykonywanie prac budowlanych, Walentego Brzyzka – kościelnego za sumienną pracę, KSM i Grupy Misyjnej, Scholi, paniom z Róży prowadzącym modlitwy w tygodniu,  sprzątaczkom, redakcji gazetki Echo Parafii, grupie charytatywnej, organizacjom wiejskim; OSP, orkiestrze dętej, Zielonemu Jaworowi, WDK,  Tow. Słowaków, osobom noszącym baldachim, feretrony i chorągwie.
            Specjalne podziękowania należą się krajanom z zagranicy a szczególnie z USA i Kanady,  za to że nadal czują się naszymi parafianami i hojnie wspierają nas finansowo.

            Komisja Rewizyjna stwierdziła prawidłowe i wzorowe prowadzenie dokumentacji finansowej przez Radę Ekonomiczną.

W dyskusji omówiono;
-           Opłata kwartalna od rodzin pozostaje na tym samym poziomie. Prośba do dłużników o uregulowanie zaległych składek.
-           Na wniosek parafian Msze św. w okresie świątecznym będą o 7.30,  9.00  i 11.00    godz.
-           Chrzest noworodków  na Mszy św. możliwy w wyznaczonych terminach,      harmonogram w gablotach. Pozostałe chrzty po Mszach św.

            Jako że zebranie jest sprawozdawczo wyborcze, przewodniczący zebrania zawnioskował o nowych kandydatów. Sala w pełnej zgodzie wnioskowała o przedłużenie kadencji obecnej Radzie Parafialnej, w podziękowaniu za wzorowe wypełnienie dotychczasowych obowiązków. Rezygnację zgłosił  Kamil Kowalczyk, proponując na wolne miejsce kandydaturę Anny Marii Krzysztofek z ul. Spiskiej. Propozycja została przyjęta pozytywnie. Komisja Rewizyjna pozostaje w niezmienionym składzie.

            Plan pracy na 2018 rok. W  miarę możliwości finansowych planuje się :

-           Wykonanie  dokumentacji technicznej i pozyskanie środków z poza parafii na        malowanie i renowacje wyposażenia w kościele św. Walentego.
-           Wykonanie  dokumentacji technicznej i pozyskanie środków z poza parafii na        malowanie i renowacje wyposażenia w kościele św. Marcina, remont ogrodzenia,    remont gontów, remont Bożego Grobu.
-           Częściowy remont instalacji kominowej, CO, wymiana kotła, częściowy remont dachu       na plebanii. (Budowa plebani 1982-85, ostatni większy remont i docieplenie 2009 r.)

            Rada Parafialna przypomina :

-           Porządek wokół mogił, pomników (zużyte znicze, kwiaty, trawa i inne śmieci) należy    do właściciela miejsca pochówku.
-           Miejsce pod pomnik z podpiwniczeniem pozostaje jak poprzednio tj. 1000 zł dla 2   miejsc oraz 2000 zł dla 4 miejsc pochówku (grobowiec rodzinny). Miejsce pod          nagrobek bez podpiwniczenia pozostaje  jak dawniej 200 i 400 zł.
-           Opłata za korzystanie z Kaplicy Przedpogrzebowej wynosi 150 zł na jeden pogrzeb.            Dla korzystających z innych parafii stawka wynosi 200 zł za jeden okres wynajmu.

-           Listę obecności podpisało 106 parafian. Na tym zebranie parafialne zakończono.

 

 6.01.2018 r. F.P.zdjecia

Obszerniejsza galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się  tutaj 

dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

dursztyn-spisz.pl http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
tsp.org.pl
sz.c0.pl
foto.ntarg.pl
gold-fotografia.pl
adamkokot.pl
www.gim.krempachy.szkolnastrona.pl
ugnowytarg.pl
www.spkrempachy.szkolnastrona.pl
adamowski.com.pl
podhale24.pl
mok.nowytarg.pl
lapszenizne.pl
nowytarg.sk
ospfrydman.republika.pl
tatrzanskibs.pl
Czarna Góra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
Jurgów
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Niżne
Łapsze Wyżne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb